• dveře protipožární prosklené
  • protipožární dveře ocelové
  • Požární vrata
  • Protipožární dveře
  • protipožární dveře prosklené
  • Protipožární dveře
 

Jaké zvolit bezpečnostní dveře?

Bezpečnostní dveře, mříže, zámky, zámkové vložky, kování apod. mají dle norem ČSN své označení bezpečnostní třídy, kterých je celkem 6. Bezpečnostní dveře bývají většinou 2,3 a 4 třídy. Zkratka pro bezpečnostní třídu je RC. Dříve se označovala BT. Rozdělení bezpečnostních tříd (RC) je dáno tím, co musí vydržet při pokusu překonání zlodějem. A jaké bezpečnostní dveře jsou vhodné pro Vás? 

RC1 - Příležitostný zloděj se pokouší o vloupání s použitím malého jednoduchého nářadí a fyzickým násilím, např. kopáním, narážením ramenem, zdviháním, vytrháváním. Bezpečnostní třída RC1 jsou určeny k zabezpečení méně rizikových objektů.

RC2 - odolají zloději 3 minuty - Příležitostný zloděj se navíc pokouší o vloupání s použitím jednoduchého nářadí a fyzickým násilím. Bezpečnostní třída RC2 jsou určeny k zabezpečení méně rizikových objektů.

RC3 - odolají zloději  5 minut - Zloděj se pokouší překonat MZS při použití páčidla délky 710 mm a dalšího šroubováku, ručního nářadí, jako malé kladívko, důlčíky a mechanická ruční vrtačka. Bezpečnostní třída RC3 se nejčastěji používají pro zajištění vstupních otvorů, domů, bytů, datových center, výrobních hal apod.

RC4 - odolají zloději 10 minut - Zkušený zloděj používá navíc zámečnické kladivo, sekeru, dláta, sekáče, přenosnou akumulátorovou vrtačku atd. Toto další nářadí umožňuje zloději rozšířit počet způsobů napadení, případně jejich kombinace – vrtání, sekání, páčení, atd. Bezpečnostní třída RC4 je určena pro zabezpečení rizikových objektů, kde je předpoklad napadení zkušeným zlodějem. 

RC5 - odolají zloději  15 minut -  Velmi zkušený zloděj používá navíc jednoruční elektrické nářadí např. úhlovou brusku do průměru kotouče 125 mm, přímočarou pilu atd. Bezpečnostní třída RC5 se na trhu prakticky nevyskytuje.

RC6 - odolají zloději 20 minut - Velmi zkušený zloděj používá navíc dvouruční elektrické nářadí např. úhlovou brusku do průměru kotouče 230 mm, přímočarou pilu atd. Bezpečnostní třída RC6 se na trhu prakticky nevyskytuje.


U nás se zabýváme výrobou dveří RC3, o kterých se více dočtete zde. Jako jediná firma v České Republice vyrábíme a máme certifikci na dvoukřílové bezpečnostní dveře RC3 s protipožární úpravou!