Bezpečnostní dveře RC3 s automatickým uzamykáním

Jako jedna z mála firem v České Republice Vám můžeme nabídnout DVOUKŘÍDLOVÉ bezpečnostní dveře s požární odolností! Ocelové bezpečnostní dveře RC3 pro Vás vyrobíme na míru dle vašich požadavků. Nabízíme je ve variantě vnitřní nebo venkovní, jednokřídlové nebo dvoukřídlové, s požární odolností (až do EI 120) nebo bez požární odolnosti, plné hladké, ale také prosklené. Klademe maximální důraz na funkčnost, dlouhou životnost a vzhled každého vyrobeného kusu.


BEZPEČNOSTNÍ DVEŘE ADORY OP IV, OS IV, RC3 (SS4=2 nebo SS4=3)                                                                                                             

Požární odolnost:

Jednokřídlové bezpečnostní dveře 

-  tepelné namáhání ze strany bez závěsů: EI1 45-C / EI60-C / EI90-C / EI2 120-C / EW 120-C 

-  tepelné namáhání ze strany se závěsy: EI1 45-C / EI90-C / EW 120-C

- prosklené dveře do EI2 60


Dvoukřídlové bezpečnostní dveře

-  tepelné namáhání ze strany bez závěsů: EI60-C / EI90-C / EW 90-C

-  tepelné namáhání ze strany se závěsy: EI1 30-C / EI90-C / EW 90-C

- prosklené dveře do EI2 60


Kouřotěsnost:

Jednokřídlové dveře - C1Sa / C1S200

Dvoukřídlové dveře - C0Sa / C0S200


Neprůzvučnost:

EI 90 - mechanicky výsuvná prahová lišta R´w = 40 dB 

EI 90 - těsněný práh R´w = 43,6 dB


Druh konstrukce:

DP1


Určení:

Bezpečnostní plné hladké nebo prosklené dveře RC3 se používají pro vnitřní a vnější uzávěry se zvýšenými požadavky na bezpečnost proti násilnému vniknutí. Jsou otevírané směrem do chráněného prostoru nebo směrem ven z chráněného prostoru. Pokud jsou vyrobené v protipožárním provedení, je jejich další funkcí zamezení šíření požáru otvory v dělících konstrukcí a poskytnutí dostatečně dlouhé doby k záchraně a evakuaci osob, zvířat nebo majetku.

Údaje o výrobku:

Jednokřídlové a dvoukřídlové ocelové otočné dveře se zvýšenou odolností proti násilnému vniknutí, osazené do systémové ocelové zárubně z pozinkovaného plechu tl. 2 mm. V případě požární odolnosti EI 60 a vyšší musí být křídla požárních uzávěrů osazena do systémové zárubně s děleným tepelným mostem. Konstrukce ADORY IV - RC3 je tvořena vnitřním zesíleným cklovým rámem, pláštěm z pozinkovaného plechu tl. 1,5 mm a výplně ze speciálních protipožárních materiálů (dle požadované požární odolnosti).  Pláště jsou po obvodu spojeny technickými spoji, které jsou překryty intumescentní (zpěňovací) páskou. Pasivní křídlo u dvoukřídlových dveří je opatřeno vnitřní mechanicky překlopnou zástrčí s pancéřováním táhel, která křídlo aretují do podlahy a do nadpraží zárubně. Křídla jsou osazena speciálními seřiditelnými zátěžovými závěsy a trny proti vysazení. Ocelové bezpečnostní dveře RC3 jsou vybaveny mechanickým, elektromechanickým nebo elektromotorickým tříbodovým bezpečnostním zámkem a samozavíračem. Všechny typy používaných zámků mají panikovou a samozamykací funkci, uzamykají se při každém dovření dveřního křídla do zárubně, takže bezpečnostní funkce dveří je aktivována automaticky, a není závislá na mechanickém uzamčení dveří klíčem. Stiskem vnitřní kliky se zámek odemkne a dveře jdou ve směru úniku vždy otevřít. Výjimkou jsou zámky pro oboustrannou kontrolu vstupu, kde je i funkce vnitřní kliky podřízena nastavení zámku a napojení na EPS. Součástí dodávky dveří s elektromechanickým nebo elektromotorickým zámkem nejsou čtečky, slaboproudé rozvody ani zapojení.

Zárubeň je systémová bezpečnostní, jednorámová nebo dvourámová, k přímému zdění nebo k dodatečné montáži. Je osazena speciálními seřiditelnými zátěžovými závěsy a vybavena protiplechy trnů proti vysazení a otvorů pro střelky (závory) zámku. V případě montáže zárubně do SDK stěn nebo zděných stěn malé tloušťky se zárubeň osazuje do ocelového bezpečnostního „H“ rámu, který je součástí dodávky dveřního kompletu. 


Tyto bezpečnostní dveře mají v ceně:

Bezpečnostní zámek


Povrchová úprava:

U dvoukřídlových bezpečnostních dveří nelze použít samozavírač na obou křídlech, pouze na aktivním křídle. U těchto dveří nelze použít automatickou zástrč. Rovněž nelze použít vnější panikové kování.

Omezení:

Standardně vypalovaná prášková barva (komaxit) v odstínech dle vzorníku RAL, individuálně mosaz nebo nerez provedení.


Tyto bezpečnostní dveře mohou být:

                                                                                                                             


Možné varianty provedení bezpečnostních dveří:

- kouřotěsná úprava  

- prosklené provedení (bezpečnostní sklo, bezpečnostně-požární izolační dvojsklo)

- atypické provedení šířky a výšky dle stavebního otvoru, symetrické/asymetrické rozdělení dvoukřídlových dveří 

- mechanicky výsuvná prahová lišta (automatický práh) 

- těsněný nerezový práh

- různé typy dveřního bezpečnostního kování

- různé typy bezpečnostních zámků

- doplňky – samozavírače

- možnost připojení na EPS, EZS, čtečky 

- nepožární provedení


Soubory ke stažení

PDF PRODUKTOVÝ KATALOG.pdf