O nás

Historie firmy BB kovo s.r.o. se začala psát v roce 1990, kdy bratři Boháči začali podnikat v kovovýrobě pod názvem B&B kovovýroba se zaměřením na umělecko-zámečnickou výrobu. Po několika letech se firma začala věnovat i vývoji a výrobě ocelových dveří, a to jak obyčejných nepožárních, tak i protipožárních a speciálních ocelových dveří (bezpečnostních, zvukově izolačních nebo velkorozměrových vrat).

V roce 2010 byla založena firma BB kovo s.r.o., která se výrobou, vývojem a obchodem zabývá dodnes. Také proběhla modernizace celé naší výroby a vybudovali se nové pracovní prostory. Za dobu působení na trhu byly vyvinuty nové typy speciálních bezpečnostních uzávěrů a bezpečnostních mříží, které mají v dnešní době na trhu velké uplatnění.

Všechny vyráběné dveře jsou certifikované, a dveře se speciálními vlastnostmi prošly i všemi předepsanými zkouškami.

V naší nabídce jsou nepožární a protipožární ocelové dveře do standardních lisovaných ocelových zárubní (typ ADORY II a ADORY III), nepožární velkorozměrové dveře a protipožární dveře s vysokou požární odolností do systémových zárubní (typ ADORY IV) a speciální dveře, které kromě potřebné požární odolnosti splňují i jiné požadavky – např. dveře do vnějšího prostředí na obvodové pláště budov, bezpečnostní dveře vnitřní i vnější v bezpečnostní třídě RC3 s certifikací NBÚ nebo vzduchově neprůzvučné dveře. Dveře se vyrábí v provedení jako plné hladké nebo prosklené, a to včetně speciálních uzávěrů.

Vyráběný sortiment dveří nachází široké uplatnění jak v průmyslové, tak v občanské výstavbě. Když se řekne ocelové dveře, většina lidí si představí mohutný, těžký a hrubě opracovaný kus. Ale dnes už to není pravda. Na některých dveřích není z prvního pohledu ani nepoznat, že se jedná a ocelové dveře, a dokonce i velké bezpečnostní dveře splňují náročné estetické požadavky jejich budoucích uživatelů.

Za dobu působení na trhu získala firma bohaté zkušenosti v oboru a  nabízí kompletní služby od zpracování cenové nabídky na základě projektu, přes následné zaměření na místě, výrobu a montáž, až po zaškolení z obsluhy a běžné údržby dodaných výrobků. Nedílnou součástí nabízených služeb je i odborné poradenství klientům a provádění povinných ročních kontrol provozuschopnosti požárně bezpečnostních zařízení.

Ve výrobě se neustále zdokonalujeme a spolu s tím i naše výrobní prostory. Aktuálně se dokončuje stavba nové výrobní haly.